ECONOMIST

COTY COSMETICS ROMANIA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- inregistreaza incasarile si platile prin banca;
- analizeaza si reconciliaza soldurile clientilor;
- mentine relatia cu clientii pentru clarificarea diverselor neconcordante;
- urmareste contractele cu clientii si respectarea termenele de plata;
- inregistreaza si tine evidenta cecurilor si a biletelor la ordin;
- intocmeste ordine de compensare;
- participa, impreuna cu departamentul financiar, in procesul de audit intern si extern
- intocmeste diverse analize si rapoarte pentru management

CERINTE

- absolvent al unei facultati cu profil economic
- cunostinte solide de fiscalitate (reglementarile privind activitatea financiar - contabila)
- capacitatea de a indeplini activitati repetitive
- abilitati deosebite de prelucrare numerica
- abilitati foarte bune de lucru in Excel, Access, MS Word
- cunostine bune de limba engleza

BENEFICII OFERITE

Posibilitatea de a lucra intr-un mediu dinamic, flexibil, provocator, si de a face parte dintr-o echipa de profesionisti.

Coty Romania is the commercial subsidiary of Coty Inc., New York. In Romania Coty is one of the main players in the field of cosmetics; we import and distribute Coty brands, which are: adidas, Pret A Porter, Chanson, Isabella Rossellini, Celine Dion, Esprit, Pierre Cardin, David Beckham, Astor, Rimmel and Miss Sporty