Economist

ruve press

Job expirat

RESPONSABILITATI

Contabilitate primara
Gestioneaza fluxul de numerar si realizeaza rapoarte incasari/plati
Calculeaza salariile pentru angajatii companiei si asigura procesul de salarizare folosind un soft corespunzator
Urmarireste situatia investitiilor
Realizeaz¿ situatii financiare
Mentine relatia cu clientii, banca, administratia financiara si cu celelalte institutii (ITM, Casa de pensii, etc.).
Intocmeste documentelor necesare efectuarii operatiunilor bancare (instrumente si mijloace de plata)
Intocmeste situatiile financiare precum si alte documente solicitate de catre directorul economic

CERINTE

- experienta relevanta in domeniu
- bune cunostiinte de operare PC ( Excel, Word)
- studii medii de specialitate sau studii superioare financiar- contabile
- cunostinte solide ale legislatiei si procedurilor financiare romane
- abilitati de organizare si planificare
- meticulozitate si acuratete
- spirit analitic, lucrul in echipa
- seriozitate

BENEFICII OFERITE

- salariu negociabil in functie de experienta

DESCRIEREA FIRMEI

Grup de Presa