Economist

Holcim (Romania) SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Inregistreaza, verifica miscarile de stocuri
- Intretine baza de date pentru clienti si destinatii
- Inregistreaza toate instrumentele de plata in SAP in conformitate cu procedurile interne
- Verifica si inregistreaza documentele ( facturi / alte documente legale ) primite de la furnizori, efectueaza diverse alte inregistrari contabile legate de furnizori
- Efectueaza inregistrari ale tuturor operatiunilor legate de casa, de avansuri de trezorerie si carduri de debit, a tuturor facturilor sau alte documente anexate la decont

CERINTE

- Minim 2 ani experienta profesionala
- Studii superioare, profil economic
- Cunostinte legislatie in domeniul financiar
- Cunostinte MS Office, SAP
- Cunostinte limba engleza - nivel mediu
- Atitudine proactiva, spirit de echipa si abilitati de comunicare

Holcim este unul dintre liderii mondiali in productia de ciment, betoane si agregate (nisip si pietris) si in servicii aferente industriei materialelor de constructie. Compania elvetiana a cucerit o prezenta puternica pe piata in peste 70 de tari, pe toate continentele, operand peste 130 de fabrici de ciment si mai mult de 750 statii de betoane, avand peste 90.000 de angajati. Holcim a fost una dintre primele companii din aceasta industrie care a investit in Europa de Est dupa 1989.

Holcim (Romania) S.A. detine in prezent 2 fabrici de ciment in Campulung si Alesd, 19 statii de betoane construite pe baza conceptului de statie de betoane ecologica si 5 statii de agregate. Holcim (Romania) are in prezent aproximativ 1,400 angajati.

Putere. Performanta. Pasiune.