ECONOMIST

Gradinariu Import Export SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- inregistreaza extrase si operatii bancare;
- Urmareste si inregistreaza creditele bancare;
- Raspunde de corectitudinea inregistrarilor din extrasele de cont de la banci;
- Raspunde de inregistrarea zilnica a operatiilor efectuate prin banci
- Urmarirea derularii contractelor de factoring;
- Urmarirea derularii contractului de credit de investitii;
- Urmarirea derularii liniei de credit de la BRD;
- Urmarirea bugetului de venituri si cheltuieli;
- Asigura evidenta cecurilor in curs de decontare;
- Verifica si raspunde de concordanta dintre contabilitatea analitica si cea sintetica
- Sarcini aferente postului de economist.

CERINTE

- Absolvent(a) ASE (Contabilitate-Finante);
- Persoana serioasa, bine organizata, responsabila;
- Capacitate de lucru in echipa, de comunicare si relationare foarte buna;
- Cunoscator(e) nivel avansat al Win XP, Ms Office, operare diverse programe de contabilitate;
- Gandire analitica;
- Coerenta si claritate in exprimare;
- Cunostinte solide de contabilitate, gestiune si legislatie finaciar-contabila;
- Cunostinte limba engleza (cunoasterea limbii germane constituie avantaj).

* RUGAM SA APLICE DOAR PERSOANELE POTRIVITE CU JOB-UL OFERTAT, CALITATILE CERUTE SI LOCATIA MENTIONATA !!!

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial corelat cu performanta si productivitatea fiecarei persoane.

Companie de import-export ce activeaza de peste 14 ani in Romania, organizata pe 2 directii diferite, avand ca obiect de actvitate comertul de autovehicule, echipamente si utilaje pentru constructii, salubritate, autoutilitare, produse pentru salubrizare, depozitare pentru ateliere, amenajari urbane.
Compania este in crestere si reorientare pe principii moderne de management, abordare bazata pe eficienta si eficacitate.

Detalii despre noi gasiti pe : www.gradinariu.ro