Economist

Eurojobs Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Inregistreaza deconturile;
- Efectueaza componente ale soldurilor conturilor si efectueaza reglari pe baza acestora;
- Comunica clientilor debitele existente;
- Intocmeste confirmarile de sold pentru clienti;
- Intocmeste si verifica situatii financiare semestriale si anuale;
- Colaboreaza la tinerea corecta si la zi a evidentei financiare si contabile;
- previziuni si analiza economico-financiara;
- Intocmeste raportare catre conducere.

CERINTE

- Studii superioare economice finalizate;
- Experienta profesionala in departamentul financiar-contabil;
- Cunostinte solide de contabilitate (reglemetarile privind activitatea contabila, registru de casa, instrumente de plata, etc.);
- Abilitati foarte bune de lucru in Excel, MS Word;
- Capacitatea de a indeplini activitati repetitive;
- Abilitati de prelucrare numerica;
- Limba engleza (germana reprezinta avantaj);
- Adaptabilitate, flexibilitate;
- Consecventa, seriozitate.

BENEFICII OFERITE

-Pachet salarial atractiv;
-Lucrul intr-o echipa profesionista si dinamica;
-Task-uri provocatoare si o continua dezvoltare intr-un mediu de lucru profesionist.

Companie renumita din Austria, lider international in domeniul serviciilor de consultanta in resurse umane, cauta un economist cu experienta pentru clientul sau, companie multinationala austriaca, care activeaza in domeniul inchirierii spatiilor destinate jocurilor de noroc.

eurojobs4you.com
www.eurojobs.at