Economist

IMSAT SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Postul este subordonat Contabilului Sef
Responsabilitati:
- gestiune stocuri, inventariere periodica a acestora
- evidenta mijloace fixe si evidenta furnizorilor de imobilizari
- plati in lei si valuta catre furnizori, bugetul de stat, etc in suport electronic si pe suport de hartie
- alimentari de carduri in lei si valuta
- tine evidenta conturilor de cec-uri; efectueaza alimentare CEC-urilor
- analiza conturilor pentru care tine evidenta
- intocmeste diverse situatii la solicitarea contabilului sef si a directorului financiar

CERINTE

Minim 3 ani experienta pe o pozitie similara
Studii:ASE sau studii economice superioare echivalente (absolvite)
Cunostinte PC:MS Office(Word, Excel - avansat)
Cunoasterea: IAS, IFRS, ordin 1752/2005, Codul Fiscal, Legea 31/90 a Societatilor comerciale republicata, Legea 82/91
Limba engleza/franceza nivel mediu
Carnet conducere categoria B
Capacitate de sinteza si analiza
Bune aptitudini de comunicare, viteza de reactie, capacitate de organizare
Rezistenta la stres si disponibilitate la program prelungit

BENEFICII OFERITE

Mediu de lucru profesionist, salariu atractiv, bonuri de masa, prime

DESCRIEREA FIRMEI

Integrator de servicii industriale:
- proiecte la cheie in industria cimentului, infrastructura telecomunicatii, echipamente electrice si de automatizari, retele voce-date, sisteme de securitate, confectii si structuri metalice
- antreprenor general constructii civile si industriale