ECONOMIST

SC.EGIBO PROD IMPEX. SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- indosarierea in ordine cronologica si inregistrarea facturilor primite (mai putin facturi de marfa.
- evidenta si inregistrarea contractelor de leasing
- evidenta activelor fixe ale firmei, precum si calculul si inregistrarea amortizarii acestora
- evidenta si descarcarea cheltuielilor efectuate in avans
- intocmirea si inegistrarea notei de salarii pe baza situatiilor primite de la firma care se ocupa de calculul acestora
- mentinerea relatiei cu banca
- punctarea retururilor de la clienti
- efectuarea situatiei facturilor neincasate si predarea acesteia
- efectuarea punctajelor pe sold atat la clienti cat si la furnizori ori de cate ori este necesar
- verificarea incasarilor de la punctele de lucru, in scopul acordarii corecte a comisionului.
- verificarea lunara a soldului de pe raportul de gestiune al fiecarui punct de lucru si reglarea diferentelor

CERINTE

- Experienta necesara de 2-3 ani
- Experienta de lucru in contabilitate intr-o societate comerciala de retail si distributie reprezinta un avantaj.
- Studii superioare de specialitate
- Abilitate in a stabili prioritati
- Cunostinte solide de operare PC (Word, Excel)
- Cunostinte Wizcont reprezinta un avantaj

BENEFICII OFERITE

- Mediu de lucru placut
- Posibilitatea promovarii in functie de abilitati si cunostinte.
- Program: 9- 18.00; zona Calea Rahovei.

Infiintata in 1992, GIPO este una dintre cele mai importante firme de comert cu produse pentru pescuit, camping si sport. Compania detine 40 de magazine la nivel national si un portofoliu de noua marci in domeniul pescuitului. Planurile de dezvoltare viitoare ale GIPO prevad o crestere a vinzarilor pe toate liniile de business si extinderea retelei de distributie.
Compania GIPO este liderul pietei romanesti de articole pentru petrecerea timpului liber. Este prezenta pe piata de 15 ani si are in componenta urmatoarele divizii:

- divizia de articole de pescuit care asigura comercializarea si distributia unora din cele mai importante branduri de profil: Shimano, Gamakatsu, Rapala, Storm, BlueFox, Tica, VMC
- divizia Camping- Sport, care aduce pe piata romaneasca nume cu rezonanta, printre care se numara: Campingaz, Coleman, SeacSub, Nordica, Rollerblade
-divizia gradina
Camping outdoor.
Iubesti muntele?

Ai spirit de aventura? Alaturate acum echipei de camping outdoor din cadru Gipo pe pozitii de top in domeniu Marketing, Vanzari, Retail.
Fideli sloganului nostru: \" Universul timpului tau liber\", misiunea noastra este de a va oferi produse de calitate si consultanta in alegerea acestora pentru ca dumneavoastra sa nu aveti altceva de facut decat sa va petreceti timpul liber in cel mai placut mod.
Echipa GIPO
Universul timpului tau liber