ECONOMIST

SC Germanos Telecom Romania S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Analizeaza zilnic facturile si comenzile primite de la departamentul achizitii si marketing cu scopul de a le inregistra in contabilitate;
- Inregistreaza in SAP facturile de achizitii pentru diverse utilitati , servcii;
- Inregistreaza in SAP cheltuielile conform bonurilor de consum pe centre de cost ;
- Inregistreaza facturile de consumabile , tipizate si alte materiale pe coduri de articole atat canitativ cat si valoric;
- Raspunde de cheltuielile inregistrate in sistem in baza documentelor primare de contabilitate;
- Elaboreaza rapoarte periodice referitor la consumul pe diferite centre de cost;
- Inregistreaza extrasele bancare pentru conturile curente cu operatiunile de rigoare ( comisioane , incasari , plati , viramente interne , alte taxe platite catre bugetul de stat);

CERINTE

- Studii superioare economice, specializare finante – contabilitate;
- Rapiditate in analiza si operarea de date;
- Cunostinte de utlizare PC ( microsoft office , SAP-avantaj);
- Persoana organizata, disponibila pentru munca de rutina;

Germanos Telecom Romania S.A. face parte din Grupul de Companii Germanos, specializat in retail si distributie de produse si servicii tehnologice, precum si in productia si distributia de baterii.

In prezent, Germanos Telecom Romania S.A. detine peste 200 de de magazine in intreaga tara.
Pe langa acestea, Germanos ofera produsele si serviciile sale printr-o retea de peste 90 de dealeri, care opereaza sub numele de BEEEP.