Economist

Bavaria Leasing SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Introducerea in sistem a incasarilor si platilor pe baza extraselor de la bancile cu care lucreaza societatea;
Verificarea Jurnalului de Vanzari scos din Charisma cu facturile verzi din dosar la sfarsitul lunii.
Analiza lunara a componentei soldurilor urmatoarelor conturi din balanta de verificare: 581; 5121; 462; 473; 411; 419; 409; 408; 418;
Isi insuseste, respecta si aplica toate procedurile si instructiunile care ii sunt destinate;
Isi insuseste Politica de calitate;
Raspunde de calitatea muncii prestate in procesul pe care il desfasoara;
Indeplineste si alte sarcini incredintate de seful ierarhic superior precum si de conducerea soc. Com. Bavaria Leasing;

CERINTE

- Studii superioare economice;
- Experienta 2 ani in domeniul contabilitatii;
- Foarte bune cunostinte utilizare PC ;
- Capacitate de analiza;
- Atentie la detaliu si acuratete in inregistrarea operatiunilor;

Membra a grupului Automobile Bavaria, Bavaria Leasing SA a fost infiintata in luna martie 2004 ca societate destinata sa finanteze in principal autovehiculele comercializate de Automobile Bavaria SRL, unicul importator pentru Romania al marcilor BMW, MINI, Rolls-Royce, Rover si MAN, dar si alte tipuri de autovehicule existente pe piata romaneasca.