ECONOMIST

SKILL TEAM - Human Resources

Job expirat

RESPONSABILITATI

Economistul va avea urmatoarele atributii:

- Inregistrarea statelor de salarii in contabilitate;
- Operarea Biletelor la Ordin si Ordinele de Compensare;
- Operarea in registrul de banca in lei si devize;
- Evidenta fisei contului de clienti si debitori diversi;
- Evidenta contului de furnizori si creditori diversi;
- Verificarea balantei clientilor, debitorilor, furnizorilor si creditorilor diversi;
- Efectuarea punctajelor soldurilor clientilor si furnizorilor cu partenerii societatii;
- Inregistrarea facturilor de achizitii primite de la terti;
- Verificarea lunara a jurnalului de cumparari pentru documentele inregistrate, inregistrarea deconturilor de cheltuieli;
- Pregateste corespunzator documentele pentru arhivare si predarea acestora in conformitate cu prevederile legale in vigoare la arhiva societatii.

CERINTE

- Absolvent studii superioare de specialitate;
- Experienta pe post similar minim 6 luni;
- Poseda cunostinte de operare PC nivel mediu (MS Office);
- Are spirit de initiativa, este organizat in lucrarile sale;
- Dispune de capacitatea de a comunica eficient cu factorii de decizie si cu personalul din companie;
- Are o atitutudine de receptivitate la nou.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv;
- Prime de sarbatori;
- Posibilitate de dezvoltare profesionala si salariala;

Skill Team este o companie specializata in livrarea de servicii de resurse umane:
- Recrutare si selectie de personal
- Consultanta de resurse umane
- Training.

Derulam proiecte de ridicare a standardelor profesionale in domeniul resurselor umane si de promovare a importantei profesiei de om de resurse umane.

Clientul nostru este o companie specializata in productia tipografica.