Economist

CALBERSON ROMANIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Colegul(a) nostru(a) va avea urmatoarele responsabilitati:
- intocmirea registrului de casa; deconturi
- introducere facturi furnizori
- banca in valuta
- gestionare mijloace fixe si amortizari
- introducere note contabile salarii si tichete de masa lunar
- gestionarea facturilor si situatiilor lunare cu partenerii din grup
- calculul impozitului pe profit, inchidere TVA
- verificare balanta si jurnale inainte de inchiderea lunara

CERINTE

- experienta in contabilitate cel putin 2 ani
- cunostinte contabile pana la balanta inclusiv
- cunostinte bune de limba engleza, franceza ar fi un avantaj
- cunostinte bune Excel
- lucrul intr-un program de contabilitate (soft tip ERP ar fi un avantaj)
- cunostinte de legislatie contabila, impozite si taxe
- studii superioare de specialitate (finante/contabilitate)
- persoana dinamica, rezistenta la stres, comunicativa si sociabila

BENEFICII OFERITE

- posibilitatea de a lucra intr-o companie de renume international, impreuna cu un colectiv tanar
- posibilitatea de a dezvolta o cariera in domeniu
- oferta salariala atractiva

Lider mondial in domeniul logisticii si al transporturilor. Geodis este prezenta in mai mult de 120 de tari, fiind fondata in 1988 si condusa de o echipa franceza, Geodis Calberson Romania este partenerul ideal pentru companiile care cauta un partener de incredere, cu experienta in transporturile nationale si internationale, vama si logistica