Economist

SC Hyundai Auto Romania SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- efectueaza inregistrari conform procedurilor interne si prevederilor legale in vigoare privind operatiuni legate de:
- facturi emise de furnizori si refacturari la zi catre clienti ;
- urmarirea scadentelor pentru plata furnizorilor;
- contabilitatea cheltuielilor in avans.
-intocmeste diverse rapoarte privind activitatea financiara desfasurata;
- verificari lunare si periodice, reconcilierea soldurilor;
- supervizeaza postul de junior accountant.

CERINTE

-minim 2 ani experienta;
-studii superioare de specialitate;
-cunostinte operare PC (Pachetul MS Office);
-experienta in utilizarea programelor informatice de contabilitate ( Wizcount constitue un avantaj);
-rezistenta la conditii de stress determinate de respectarea termenelor (solutionare in timp real a problemelor curente), adaptabilitate,capacitate de organizare si disciplina a muncii, atentie la detalii, orientare spre rezultate, perseverenta.

BENEFICII OFERITE

-oportunitate de dezvoltare a carierei;
-mediu de lucru atractiv, posibilitatea de a invata lucruri noi;
-accesul la cursuri de pregatire.

Hyundai Auto Romania este importatorul exclusiv in Romania, al Hyundai Motor Company, cel mai mare producator auto sud-corean. Compania este membra a Holdingului Tiriac, una dintre cele mai puternice entitati de pe piata de afaceri din Romania.