ECONOMIST

Citius-HR

Job expirat

RESPONSABILITATI

contabilitate de gestiune : centre de profit, cheltuieli fixe-variabile, directe-indirecte;
- inregistrari contabile: introducere banca, casa, inregistrarea in contul efecte de primit/de emis la emitere/ primire bonuri furnizori interni, furnizori externi, deconturi, inregistrare salarii, intocmire stat colaboratori, inregistrare intrare / iesire productie in curs, primire produs finit, repartizare dividende;
- fiscalitate : impozite retinute, nerezidenti, deductibilitate , amortizare fiscala.

CERINTE

- studii de specialitate (ASE);
- cunostinte operare PC (MS Office);
- experienta de minim 2 ani reprezinta un avantaj;
- cunoastere si experienta a lucrului intr-un sistem informatic integrat;
- cunostintele SAP reprezinta un avantaj;
- cunostinte contabilitate de gestiune : centre de profit, cheltuieli fixe-variabile, directe-indirecte;
- corectitudine, seriozitate, buna organizare;
- capacitate de analiza si sinteza a informatiilor;
- abilitati de planificare si organizare.

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial atractiv;
- sansa dezvoltarii unei cariere intr-un mediu competitiv.

Citius HR o companie de resurse umane ce ofera servicii complete si profesioniste in Recrutarea si Selectia personalului