ECONOMIST

SARRIERI

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Planifica, organizeaza si conduce activitatea departamentului, coordoneaza echipa din departament, asigura si coordoneaza activitatea de evidenta contabila a societatii;
- Verifica existenta si corectitudinea documentelor justificative privind operatiile contabile;
- Urmareste inregistrarea cronologica si sistematica in contabilitate a tuturor operatiilor patrimoniale;
- Asigura controlul inregistrarilor contabile, verifica procedeele de prelucrare a datelor si exactitatea acestora;
- Reprezinta firma in relatiile cu autoritatile;
- Organizeaza pastrarea documentelor justificative, a registrelor si bilanturilor contabile;
- Coordoneaza activitatea de inventariere;
- Urmareste inregistrarea incasarilor si platilor si asigura corelarea cheltuielilor cu veniturile realizate.

CERINTE

- Studii superioare
- Buna cunoastere a sistemului contabil romanescu si a legislatiei specifice in vigoare;
- Experienta pe o pozitie similara minim 3 ani sau experienta practica relevanta in domeniul contabilitatii intr-o firma cu productie - constituie un avantaj;
- Bune cunostinte de operare cu aplicatiile MS Office (in mod special MS Excel);
- Familiarizat cu utilizarea programelor specializate de contabilitate-gestiune.

Bine cunoscut producator de lenjerie de dama cu o retea de distributie in extindere in intreaga lume.