Economist

Met Engineering S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Evidenta contabila.
Inregistrarea in contabilitate a facturilor de la furnizori si clienti
Intocmire registru de banca si casa, state de salarii, deconturi TVA, declaratii pentru administratie.
Intocmire de situatii referitoare la veniturile si cheltuielile firmei, furnizori si clienti.
Pregatirea raportarilor lunare in conformitate cu prevederile legale si regulament
Asumarea responsabilitatilor privind probleme legate de taxe, contabilitate si raportari.
Coordonarea emiterii decontului de TVA si obligatiilor de plata la bugetul general consolidat.
Pregateste raportarile lunare in conformitate cu prevederile legale.

CERINTE

Absolvent studii superioare economice.
Experienta relevanta pe o pozitie similara de minim 3 ani.
Cunostinte solide de contabilitate si legislatie.
Experienta relevanta in aplicarea legislatiei fiscale, impozite, taxe, finante.
Gandire analitica si capacitate de sinteza, atentie la detalii.
Orientare catre rezultate si respectarea termenelor.
Capabil sa organizeze si sa planifice activitatile intr-o maniera profesionala.
Cunostinte de limba engleza.
Cunostinte avansate operare PC/soft de gestiune, contabilitate: WinMentor

BENEFICII OFERITE

Salariu fix in functie de aptitudini.
Bonuri de masa.

DESCRIEREA FIRMEI

- importanta societate de instalatii