ECONOMIST

HCS Human Capital Solution

Job expirat

RESPONSABILITATI

Persoana selectata ar trebui sa faca parte din departamentul Economic al unei companii lider de piata in productia si distributia de sisteme din aluminiu si sa se ocupe, alaturi de ceilalti colegi, de activitatile financiar-contabile printre care:
- Calcul salarii in programul Wizsalary
- Elaborare declaratii aferente salarii
- Elaborare raport de casa zilnic, prezentare raport saptamanal
- Inregistrare facturi de la furnizori in contabilitate, verificarea corectitudinii lor
- Elaborare declaratii
- Inchidere cont - 542,473,446,425
- Introducere extras bancar in valuta
- Intocmire adeverinte salariale pentru credite,spital etc.
- Intocmire documente plati externe.

CERINTE

Economist cu studii superioare si cunostinte bune de contabilitate.
Experienta in domeniu de cel putin un an (de preferat intr-o companie de contabilitate).
Cunostinte medii de limba engleza.
Cunostinte solide si experienta in operarea PC. Experienta in operarea cu programe specializate de contabilitate cat si cunoasterea legislatiei fiscale in vigoare constitue un avantaj.
Persoana organizata, rabdatoare, spirit analitic, DESCHISA SA INVETE LUCRURI NOI, capabila sa lucreze in conditii de stress.

DESCRIEREA FIRMEI

HCS - Human Capital Solutions
Companie de consultanta in domeniul resurselor umane cauta pentru clientul sau companie internationala deproductie si distributie sisteme din aluminiu: ECONOMIST