ECONOMIST

SC. INTERNATIONAL TRANSACTIONS&SERVICES SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Asigura respectarea dispozitiilor legale referitoare la intocmirea documentelor specifice activitatii financiar contabile;
Inregistrarea operatiunilor de leasing;
Verificarea importurilor si reconcilierea logistica aferenta, alte operatiuni conexe importurilor si achizitiilor intracomunitare;
Inregistrarea lunar a cheltuielilor exigibile prin natura lor din 471;
Reconcilierea la sf. lunii a evidentei contabile cu documente justificative;
Participarea la inventarele anuale ale companiei din partea departamentului contabil pentru asigurarea desfasurarii inventarierii.

CERINTE

Studii superioare economice;
Cunostinte solide de contabilitate financiara, contabilitate de gestiune, legislatie economica;
Experienta de lucru de minim 3 ani in domeniul financiar contabil;
Capacitate de analiza si sinteza, atentie, viziune de ansamblu asupra activitatii economice a unei firme;
Capacitate de planificare, organizare si finalizare.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial ce se incadreaza in limitele industriei.
Mediu de lucru profesional.
Posibilitati de dezvoltare a carierei in grupul de firme.

IT&S face parte dintr-un puternic grup de firme si este una din principalele companii importatoare si distribuitoare de produse si servicii in domeniul IT&C.
Ariile de competenta ale firmei sunt : Copy & Print (imprimante, copiatoare, scannere, faxuri etc), Document Management & IT Solutions (scannere de documente si microfilme, software, PC, notebook, solutii de server si storage etc. ), Imaging & Multimedia (aparate foto, camere video, monitoare plasma, videoproiectoare, DVD-uri, sisteme audio etc).
Principalele marci distribuite sunt: Canon, Nec, Yamaha, Dell, FSC, Lexmark.
Pentru mai multe informatii vizitati site-ul nostru : www.its.ro