Economist

PRAMAC GROUP SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Cunostinte solide de contabilitate financiara ,contabilitate de gestiune, import-export, legislatie in domeniu Evidenta contabila generala si intocmire situatii financiare conform legislatiei in vigoare anuale si semestriale;
- Inregistrarea documentelor in programul de contabilitate;
- Introducerea in contabilitate a facturilor de la furnizorii externi;
- Intocmirea situatiei financiar-contabile pana la balanta si bilant;
- Operare plati externe si interne;
- Plata taxelor si impozitelor;
- Urmarirea scadentelor la plata pentru furnizorii externi Intocmirea raporturilor lunare catre societatea mama (Italia) in vederea consolidarii

CERINTE

- Absolvent studii economice(preferabil financiar-contabilitate);
- Experienta in domeniul financiar contabil de minim 3 ani;
- Bune cunostinte de limba engleza;
- Cunoasterea limbii italiene constituie un avantaj;
- Capacitate de lucru in echipa;
- Abilitati de comunicare si relationare la orice nivel;
- Abilitati de lucru cu termene limita.

PRAMAC este unul dintre cei mai mari producatori mondiali de grupuri electrogene
( 1kVA- 2500kVA), transpalete manuale si electrice, avand mijloace de productie in Italia, Franta , Spania si China.Produsele sunt prezente pe pietele din Europa, America de Sud, America de Nord, Asia si Africa. Serviciile oferite complet devotate clientului, dovedesc intentia Grupului PRAMAC de a-si sustine utilizatorii la orice nivel professional. Metodele perfectionate de productie, testarea individuala a fiecarui echipament in toate stadiile de productie, garanteaza satisfacerea celor mai exigente cerinte de calitate.