Economist

SC DACRIS IMPEX SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Inregistrare extrase bancare pentru plati si incasari;
- Inregistrare extrase valuta, incasari si plati valutare;
- Inregistrare facturi furnizori diversi;
- Evidenta mijloacelor fixe si a obiectelor de inventar;
- Inregistrare documente aferente registru casa;
- Inregistrarea si calculul amortizarii lunare;
- Verificare lunara a jurnalului de vanzari/cumparari;
- Reglarea si verificarea lunara a corelatiilor contabile si a soldurilor anumitor conturi(amortizare, dobanzi si rate contract leasing, deconturi in curs etc);
- Actualizarea in permanenta a situatiilor cu amortizarea si a situatiilor cu evidenta contractelor de leasing;
- Inregistrare lunara a notelor contabile salarii;
- Inchiderea lunara a cheltuielilor, veniturilor si TVA;
- Intocmirea extraselor de cont cu ocazia inventarierii semestriale si anuale;
- Efectuarea punctajelor cu furnizorii.

CERINTE

- Studii superioare economice absolvite;
- Experienta minim 2 ani intr-o pozitie similara;
- Lucrul in softuri de contabilitate prezinta avantaj: Priority, Scala, SAP
- Cunostinte temeinice de finante-contabilitate
- Cunostinte avansate de Excel, Word, Outlook Express
- Persoana organizata si responsabila
- Foarte bune abilitati de relationare si comunicare
- Capacitate rapida de invatare

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial atractiv
- posibilitatea lucrului intr-o echipa tanara;
- transport asigurat

Grupul de firme DACRIS a fost infiintat in 1993 pentru a satisface nevoile clientilor in domeniul papetariei, biroticii si a productiei tipografice. Printr-o politica de expansiune adaptata structurii si cerintelor pietei, in numai 3 ani, grupul a deschis la Bucuresti un important punct de lucru si s-a dezvoltat apoi la nivel national. Reusind sa raspunda solicitarilor clientilor cu promptitudine, Dacris a castigat un loc important in piata.