ECONOMIST

Evolution Prest Systems SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

LUCRARI SPECIFICE ACTIVITATII FINANCIAR-CONTABILE:
- prelucrarea extraselor de cont in valuta si verificarea inregistrarilor privind tranzactiile
din extrasele de cont in lei,
- verificarea lunara a soldurilor si confruntarea acestora,
- verificarea registrelor financiar-contabile si fiscale,
- efectuarea saptamanala a analize economice privind costurile,
- efectuarea platilor catre furnizorii de marfa/servicii sau pt retururi
- intocmirea zilnica a cash-flow-ului si urmarirea saptamanala a raportului privind debitorii,
- intocmirea saptamanala a situatiei financiare a societatii,
- reprezentarea societatii in relatiile cu partenerii comerciali si cu institutiile statului, in
limita mandatului acordat,
- obtinerea acordurilor de functionare, a certificatelor de urbanism, depunerea dosarelor
privind stabilirea taxelor pt mijloacele de reclama si publicitate, autorizatia tax-free, fiscalizarea
caselor de marcat etc
- controlul asupra operatiilor patrimoniale,
- implementarea procedurilor de contabilitate cu ajutorul programului informational,
- supravegherea reconcilierii si inchiderii conturilor,
- elaborarea balantei de verificare la termenele stabilite de legislatia in vigoare si verificarea
acesteia,
- furnizarea informatiilor solicitate catre entitatile functionale ale societatii in legatura
cu problemele referitoare la activitatea acestora,
- furnizarea informatiilor si elaborarea rapoartelor solicitate de catre conducerea societatii
in probleme care sunt de competenta serviciului,
- rezolvarea problemelor legate de contabilitatea stocurilor, de urmarire, evidenta, decontari,
cheltuieli-venituri, analize de sistem, tehnica de calcul,
- sustinerea si discutarea lucrarilor elaborate in cadrul serviciului,
- intocmirea aprecierilor asupra activitatii desfasurate de personalul din subordine,
- reprezintarea societatii in cazurile incredintate prin delegare,
- raspunderea privind eficienta si calitatea lucrarilor executate in cadrul serviciului la termenele stabilite
LUCRARI SPECIFICE ACTIVITATII DE RESURSE UMANE:
- completarea contractelor de confidentialitate,
- verificarea completarii conform conditiilor negociate a contractelor de munca, actelor
aditionale precum si a preavizelor si deciziilor de incetare a activitatii.
- evidenta si gestionarea dosarelor de personal,
- verificarea si actualizarea fiselor de post,
- mentinerea legaturii cu persoana desemnata a se ocupa de activitatile specifice SSM.
ALTE ACTIVITATI SPECIFICE POSTULUI
- asigurarea si mentinerea relatiilor cu bancile si alte institutii financiare,
- asigurarea si mentinerea relatiilor cu partenerii comerciali,
- verificarea contractelor de vanzare cumparare si transmiterea catre departamentele
Vanzari, Product Management sau catre Conducere a clauzelor nefavorabile pentru a
fi negociate,
- intocmirea, alaturi de celelalte departamente, a documentatiei in vederea participarii
la licitatiile publice

CERINTE

Responsabilitate, sociabilitate, seriozitate, corectitudine, tenacitate, atitudine principiala in relatiile cu oamenii, receptivitate, spirit de echipa, gandire logica, memorie, capacitate de analiza si sinteza, de a prelucra informatiile, de a le interpreta si de a le valorifica prin luarea de decizii sau prin furnizarea de date prelucrate altor factori decizionali,
obiectivitate in aprecierea si analiza situatiilor economice si financiare

BENEFICII OFERITE

Se vor discuta la interviu

Evomag.ro este un magazin online pe care echipa noastra il dezvolta zilnic pentru a putea fi utilizat usor, incercand sa simplificam in fiecare zi efectuarea cumparaturilor online prin afisarea de stocuri in timp real, in functie de metoda de livrare aleasa veti stii in timp real cand aveti produsul la usa, notificari despre comanda si nota de transport prin MAIL, SMS, TELEFONIC.

“Suntem echipa care administreaza de aproximativ 6 ani site-ul de comert electronic www.evoMAG.ro care are in acest moment peste 30.000 produse active cu informatia de stoc afisata in timp real din domeniul IT&C si Telecomunicatii.
Secretul si in acelasi timp succesul nostru sunt oamenii cu care lucram (motorul companiei) si clientii pe care ii pastram de-a lungul anilor prin punerea pe primul plan a nevoilor lor (produse de buna calitate, garantii rezolvate mereu in regim de urgenta, livrari cat mai rapide, pretul produselor cat mai bun). Marturie stau recentiile clientilor nostrii de-a lungul timpului stranse intr-un singur loc de o firma internationala neutra (http://www.trustpilot.ro/review/www.evomag.ro) si nota obtinuta (9.3 din 10)

Evomag.ro – Alegi, comanzi online, livram, simplu si comod!“