Economist

RAL Computers

Job expirat

RESPONSABILITATI

Activitati specifice:
ZILNIC
- Inregistreaza furnizorii interni si externi de marfuri, calculeaza preturile unitare si le completeaza in programul de facturi;
- Inregistreaza facturile interne pe categorii de cheltuieli;
- Completeaza urmatoarele situatii analitice Excel
- Scadentare furnizori externi ¿inregistrarea facturilor
- Scadentare transportatori- facturi transport

LUNAR SI ORI DE CATE ORI ESTE NEVOIE
- Verifica soldurilor furnizorilor in lei si valuta, a avansurilor date si primite, a stocurilor si a altor solduri provenite din operatiunile contabile ce-i revin in sarcina
- Completeaza urmatoarele situatii analitice Excel:
- Scadentare abonamente
- Scadentare licente/furnizori interni pe categorii
- Verifica si puncteaza fisa de cont a firmei cu Administratia financiara
- Efectueaza punctaje cu clientii
- Intocmeste ordine de compensare
- Intocmeste evidenta marfurilor trimise spre service si reparatii
- Intocmeste borderoul vanzarilor asimilate
- Efectueaza operatiuni specifice inventarierii

CERINTE

- absolvent studii superioare economice;
- experienta in domeniul financiar-contabil de minim 3 ani;
- cunostinte contabile pana la nivel de bilant;
- prezenta agreabila;
- abilitati excelente de comunicare;
- capacitate de ierarhizare si prioritizare a informatiilor si sarcinilor;
- atitudine proactiva, capacitate de lucru in echipa;
- capacitate de incadrare in termene limita;
- persoana dinamica si orientata spre rezultate;
- permis conducere categoria B.

BENEFICII OFERITE

- mediu profesionist si dinamic;
- salariu motivant, acces la training;
- pachet corespunzator de compensatii si beneficii.

RAL Computers este prezenta pe piata IT&C din anul 1994, avand ca profil distributia la nivel national de echipamente de comunicatii de inalta tehnologie. In portofoliul de produse se regasesc echipamente de transmisii de date pentru majoritatea mediilor cunoscute precum: fibra optica, fire de cupru si unde radio. Activitatea noastra se desfasoara intr-un sediu nou si modern situat in zona Timpuri Noi.