Economist

Alfredo Fresh SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Inregistreaza facturi si pastreaza evidenta furnizorilor interni si externi;
Inregistreaza obiectele de inventar si mijloacele fixe si tine evidenta contabila acestora;
Verifica soldul conturilor cu balanta contabila;
Inregistreaza in contabilitate extrasele de cont pentru bancile in lei si valuta;
Repartizeaza pe centre de cost cheltuielile aferente conturilor de asigurari, dobanzi;
Inregistreaza deconturile de cheltuieli;
Inregistreaza in contabilitate si pastreaza evidenta leasing-ului;
Supervizeaza respectarea intocmirii a declaratiilor privind impozitele pe salarii;
Supervizeaza respectarea procedurilor de plata a taxelor si alte rapoarte financiare, fiscale, statistice;

CERINTE

Studii superioare economice finalizate
Experienta minim 2 ani in contabilitate
Cunostinte bune de legislatie in domeniu
Cunostinte de operare PC
Constituie un avantaj cunoasterea programului Charisma
Atitudine proactiva

BENEFICII OFERITE

Sanse reale de dezvoltare profesionala
Pachet salarial atractiv

Unul dintre cei mai importanti jucatori pe piata romaneasca de import si distributie pentru alimente proaspete si congelate