Economic Reporting Analyst

Steilmann

Job expirat

RESPONSABILITATI

- planificarea si evaluarea resurselor financiare
- activitatea financiara si derularea bugetelor din domeniul retelelor de Retail elaborarea metodologiei de planificare pentru diferite operatiuni financiare.
- planificarea, cheltuieli de productie pe tipuri de costuri:directe, indirecte fixe si variabile.
- elaborarea rapoartelor financiare (analize pe centre de cost)
- analizarea costurilor pe sortimente, grupe de sortimente, colectii si marjele de profitabilitate.

CERINTE

¿ Absolvent studii superioare profil economic (profilul Finante - Contabilitate reprezinta un avantaj);
¿ Minimum 2 ani experienta intr-un post similar, experienta intr-o firma de audit / consultanta reprezinta un avantaj;
¿ Cunostinte solide in urmatoarele domenii: raportare financiara, standarde romanesti si internationale de contabilitate, standarde proceduri, tehnici de realizare a auditului intern, fiscalitate;
¿ Cunostinte de limba engleza - nivel avansat;
¿ Cunostinte de operare PC, MS Office - nivel avansat.

BENEFICII OFERITE

- Compania ofera un pachet salarial atractiv.

Steilmann Bukarest, companie romano-germana, membra a Gruppe Steilmann cel mai mare producator de confectii din Europa. Incepand cu anul 2006 a devint membra a grupului italian Miro Radici, numarul 10 in Europa pe confectii textile. Obiectivele viitoare Steilmann sunt urmatoarele:
- deschiderea in Romania a unei platforme industriale de productie pe Europa de Est
- extinderea retail in Europa de Est si extindere nationala cu un total de 80 magazine