Economic Manager

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Companie britanica care activeaza pe piata din industria textila angajeaza persoana competenta pentru postul de Economic Manager.

-Coordoneaza inregistrarea si verificarea tuturor operatiunilor financiar-contabile din punctele de lucru ale companiei;
-Incheie balanta si bilantul contabil;
-Raspunde de corectitudinea si legalitatea inregistrarii in contabilitate a operatiunilor;
-Raspunde de imbunatatirea activitatii departamentului financiar-contabil.
-Intocmeste lunar rapoarte si situatii financiare pentru managementul companiei.

CERINTE

-experienta minim 5 ani in domeniul financiar-contabil;
-cunostinte de operare PC nivel avansat;
-engleza fluent;
-cunostinte solide de contabilitate financiara, contabilitate de gestiune si fiscalitate;
-persoana organizata, responsabila, creativa, flexibila;
-orientare spre detaliu si analiza.