Ecommerce Sales Representative

Digitronix Technology

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Actualizeaza continutul site-ului companiei (liste de produse, preturi etc)
- Primeste, verifica si proceseaza comenzile venite pe web
- Raspunde de solutionarea cererilor clientilor in timp util
- Administreaza relatia cu furnizorii produselor comercializate in vederea achizitionarii acestora, rezolva problemele aparute in relatiile logistice, tehnice si financiare cu acestia
- Urmareste situatia incasarilor de la clienti si raspunde de reducerea timpului de incasare a sumelor datorate de clienti

CERINTE

- Studii superioare finalizate (de preferinta in domeniul economic sau tehnic);
- Experienta anterioara in domeniul IT;
- Abilitati de prezentare si comunicare foarte bune;
- Cunostinte de limba engleza la nivel avansat;
- Cursurile in domeniul vanzarilor, negocierii etc se considera plus.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial motivant
Oportunitatea de a se alatura unui mediu de lucru performant

Digitronix este HP Business Partner si furnizeaza produse si solutii care se adreseaza in special companiilor. Oferta noastra acopera toata gama de echipamente IT, de birou si de telecomunicatii folosite uzual in companii, precum si solutii pentru technical computing.