DTP/TEHNOREDACTOR

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Responsabil de intregul proces de tehnoredactare, de la primirea materialelor pana la livrarea in format pdf catre tipar;
- Verificarea tehnica si optimizarea machete deja realizate in vederea tiparirii sau publicarii lor pe diferite suporturi media;
- Se ocupa de incadrari tehnice si grafice in parametrii de productie ceruti in procesele tehnologice;
- Proceseaza imagini din punct de vedere tehnic.

CERINTE

- Experienta relevanta intr-un post similar, responsabilitate, siguranta, abilitati tehnice, Quark Xpress, Adobe Illustrator, Adobe Photoshop;
- bune cunostinte de design, fonturi si machetare necesare transpunerii propunerii de creatie intr-un document pentru tipar;
- abilitati de corectie a culorilor si retus;
- cunostinte de prepress si de productie pentru tipar. experienta minimum 2 ani;
- capabil sa lucreze in mod optim cu echipa.

BENEFICII OFERITE

in functie de performante intre 300 si 600 EURO