DTP-ist / Responsabil Newsletter / Marketing Manager

Digitronix Technology

Job expirat

RESPONSABILITATI

- concepe materiale publicitare pentru diferite evenimente
- realizeaza machete in vederea trimiterii la tipar
- proceseaza imagini din punct de vedere tehnic
- se informeaza asupra produselor noi, nevoilor de promovare ale dept. vanzari, stocuri, success stories pentru realizarea continutului materialelor de marketing
- realizeaza inhouse materiale de marketing tiparite
- se ocupa de expedierea materialelor de marketing
- editeaza si expediaza newsletter
- concepe si executa campanii de marketing direct

CERINTE

- abilitati tehnice
- trebuie sa cunoasca cel putin 2 dintre programele Quark Xpress, Adobe Illustrator, Adobe Photoshop, Adobe InDesign, Freehand si Corel Draw
- sa aiba bune cunostinte de design, fonturi si machetare necesare transpunerii propunerii de creatie in document pentru tipar respectiv web (newsletter)
- abilitati de corectie a culorilor si retus
- cunostinte de prepress si de productie pentru tipar.
- experienta minimum 1 an
- capabil sa lucreze individual, si sa inteleaga necesitatile si scopul activitatilor de marketing

BENEFICII OFERITE

- salariul se va negocia in cadrul interviului

Digitronix este HP Business Partner si furnizeaza produse si solutii care se adreseaza in special companiilor. Oferta noastra acopera toata gama de echipamente IT, de birou si de telecomunicatii folosite uzual in companii, precum si solutii pentru technical computing.