DTP-ist, GRAFICIAN

DDB DESIGN

Job expirat

RESPONSABILITATI

- creare Identitate vizuala pentru companie, produse si servicii
- pregatire materiale grafice pentru tipar - DTP
- concepere materiale publicitare pentru diferite evenimente si promotii
- realizare machete 3D pentru standuri expozitionale
- conceperea si pregatirea materialelor pentru productia publicitara
- verificare tehnica si optimizare machete deja realizate in vederea tiparirii sau publicarii lor pe diferite suporturi media;
- incadrari tehnice si grafice in parametrii de productie ceruti in procesele tehnologice;
- procesare imagini din punct de vedere tehnic
- efectuare relevee
- intocmire devize materiale

CERINTE

- utilizarea foarte buna a pachetelor de grafica Corel Draw, Adobe PhotoShop etc.
- cuno¿tin¿e de lucru în AutoCAD, Adobe Illustrator, Adobe InDesign, Freehand prezinta un avantaj
- abilitati de corectie a culorilor si retus
- cunostinte de prepress si de productie pentru tipar.
- cunostinte tehnice
- creativitate, atentie pentru detaliu
- aptitudini de sinteza si de analiza a informatiilor
- abilitati de lucru in echipa
- rezistenta la stres, capacitatea de a respecta termenele stranse
- disponibilitate la program prelungit
- prezentare portofoliu de lucrari
- experienta de minim 1 an pe un post similar
- experienta la un loc de munca anterior cu cuttter plotter, plotter, routter CNC constituie un avantaj

BENEFICII OFERITE

- salariu motivant;
- prime de lucrare;
- colectiv dinamic si tanar.

DESCRIEREA FIRMEI

PRODUCTIE PUBLICITARA