DTP-IST

QMC

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Cunostinte de design, fonturi, machetare, necesare transpunerii propunerii de creatie in documentul final pentru tipar;
- Operare in programele specifice (Adobe Photoshop, Corel Draw, Quark, Free Hand, Illustrator);
- Operare Mac si PC;
- Cunostinte de pre-press si productie tipar
- Experienta de minim un an ca DTP (redactie, tipografie, agentii PR/advertising etc.);
- Capacitatea de a lucra in echipa;
- Abilitatea de a lucra la standardele impuse de agentie in conditiile unor deadline-uri strinse
- Atentie la detalii meticulozitate;
- Web design va fi considerat un plus.

CERINTE

- viteza de lucru, buna organizare, responsabilitate, siguranta in luarea deciziilor si asumarea acestora;
- abilitate de a lucra sub presiunea deadline-ului si in echipa; disponibilitatea de a lucra peste program atunci cand este nevoie;
- onestitate, simt autocritic, bun simt;
- rezistenta la stres, flexibilitate, dinamism.

BENEFICII OFERITE

- lucrul intr-o agentie de publicitate tanara, organizata dupa exigentele unei agentii de publicitate profesioniste, cu posibilitatea de a fi rasplatit pe masura efortului depus;
- 300 ¿ 500 E

Agentie de publicitate fullservice, marketing cu substanta si solutii creative! Strategie, Branding, PR, Conceptie si realizare campanii publicitare, evenimente, promotii.