DTP-ist

Leads Management

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Concepe materiale publicitare pentru diferite evenimente
- Realizeaza machete in vederea trimiterii la tipar
- Verificarea tehnica si optimizarea machete deja realizate in vederea tiparirii sau publicarii lor pe diferite suporturi media;
- Se ocupa de incadrari tehnice si grafice in parametrii de productie ceruti in procesele tehnologice;
- Proceseaza imagini din punct de vedere tehnic

CERINTE

- Abilitati tehnice
- Trebuie sa cunoasca cel putin 2 dintre programele Quark Xpress, Adobe Illustrator, Adobe Photoshop, Adobe InDesign, Freehand si Corel Draw
- Sa aiba bune cunostinte de design, fonturi si machetare necesare transpunerii propunerii de creatie intr-un document pentru tipar
- Abilitati de corectie a culorilor si retus
- cunostinte de prepress si de productie pentru tipar.
- Experienta ¿ minimum 2 ani
- Capabil sa lucreze in echipa

BENEFICII OFERITE

- 430 euro net
- Tichete de masa

DESCRIEREA FIRMEI

Firma de Consultanta.