DTP-ist

BYBLOS TRADING OVERSEAS SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- concepe materiale publicitare pentru diferite evenimente
- realizeaza machete in vederea trimiterii la tipar
- verificarea tehnica si optimizarea machete deja realizate in vederea tiparirii sau publicarii lor pe diferite suporturi media;
- se ocupa de incadrari tehnice si grafice in parametrii de productie ceruti in procesele tehnologice;
- proceseaza imagini din punct de vedere tehnic

CERINTE

-Cerinte operare calculator:
- Internet explorer
- Outlook express
- Microsoft Office
- Corel Draw (creare si prelucrare sigle, lucrul cu vectori)
- Corel Photo Paint (prelucrare imagini)
- printare, scanare

BENEFICII OFERITE

- salariul se va negocia in cadrul interviului

Inportator de materiale promotionale si cadouri corporate - din 1993
1 Victor Babes Street Sector 5
Postal code: 050589
Bucharest – ROMANIA

WEB: www.byblos-collection.ro www.byblos-gifts.ro www.byblos-promotionals.ro