DTP

A Rond SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

DTP pentru publicatie (revista glossy)
Paginatie, prelucrare imagini, realizare/modificare lay-out-uri in conformitate cu standardele specifice industriei
Pregatirea pentru tipar a materialelor, legatura cu tipografia.

CERINTE

Candidatul ideal va avea
- minim 2 ani experienta de lucru pentru reviste glossy
- viteza de lucru si acuratete
- entuziasm si bune abilitati de comunicare in echipa
- rezistenta la stres si capacitatea de a respecta deadline-urile convenite
Cunostinte avansate Quark Xpress, Photoshop
viteza de lucru, acuratete, stapanirea tehnicilor de pregatire pentru tipar, precum si a procedurilor de lucru specifice unei publicatii periodice.
MINIM 2 ANI EXPERIENTA DE LUCRU IN PRESA (DE PREFERAT REVISTE GLOSSY)

BENEFICII OFERITE

- salarii atractive
- bonusuri anuale si de performanta
- servicii medicale private
- mediu de lucru relaxat, creativ, proiecte stimulante

A Rond activeaza de in domeniile: publishing, advertising, dezvoltare Internet (aplicatii web, e-business, e-commerce).
O companie in expansiune, cu proiecte unicat si o filozofie corporatista creatoare.