D.T.P.

A&M International

Job expirat

RESPONSABILITATI

-pregatire materiale pt print digital de medii si mari dimensiuni si de inalta rezolutie
-fotografierea si prelucrarea fotografiei pt prezentari, cu simularea lucrarilor propuse
-intocmirea cataloagelor de prezentare pt oferta la o tema transmisa de client
-realizare si prezentare oferta grafica, pe specific sau general, pt companie, in situatii de licitatii sau prezentari in massmedia
-conceptie grafica pt materiale pt care exista doar idei generice
conceptie si creatie pt materiale cu statut de noutate
-realizare simulari 2D si 3D pt materiale sau lucrari care se gasesc la ofertare
-machetare si paginare, pregatire pt decupare computerizata
-pregatire materiale pt prelucrare asociata: print-decupare computerizata.

CERINTE

Candidatul ideal DTP-ist in cadrul departam. Tehnic/Proiectare/lansare in fabricatie :
-experienta in domeniu min 2 ani
-spirit tehnic pt intelegerea lucrarilor si colaborare stransa cu dep proiectare si productie
-creativitate, imaginatie, cunostinte solide Photoshop si Coreldraw, cunostinte bune intr-un program de 3D, alte programe de grafica
-abilitati pt lucru in echipa si in conditii de stres indus de respectarea termenelor limita
-disponibilitate pt lucru prelungit in situatiile impuse de termenele limita
-usurinta in comunicarea cu colegii sau clientii cu care vine in contact profesional
-prezentarea portofoliului cu lucrari.

BENEFICII OFERITE

compensarea orelor suplimentare efectuate; bonuri de masa

Societate mixta romano-americana specializata in productia de materiale pentru industria de publicitate.