DTD Sales Representative (toate orasele)

SC DTH Television Grup SA- Boom TV

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Promoveaza si vinde serviciile Boom prin cresterea vanzarilor, atat catre clienti persoane fizice cat si companii mici si mijlocii
- Viziteaza clientii direct la domiciliu/ sediul acestora bazata pe un routing primit de la operatorii telesales
- Identifica nevoile clientilor si ii consiliaza pentru ca acestia sa ia decizia cea mai potrivita
- Incheie contracte pentru serviciile postplatite
- strange informatii despre serviciul DTH cat si despre competitie
- Se ocupa de administrarea corecta atat a stocurilor cat si a bugetului, in conformitate cu politica companiei
- Este responsabil pentru traseul stocurilor de la companie la client
- Intocmeste si preda la timp rapoartele si situatiile cerute de superiorul direct
- Este responsabil de promovarea imaginii companiei in relatiile cu clientii
- Inregistreaza in baza de date informatiile despre clientii contactati si trimite rapoarte zilnice RSM conform cerintelor companiei
- Viziteaza POS-urile saptamanal si trimite raportari saptamanale despre activitatea acestora

CERINTE

- Experienta de vanzare de 2 ani
- Cunostinte operare PC

BENEFICII OFERITE

- Salariu la nivel de companie multinationala.
- Va oferim provocarea de a crea si lucra cu proceduri performante, de a angrena colegii si partenerii companiei intr-un sistem de vanzari competitiv.

Compania activeaza in domeniul televiziunii digitale prin satelit(DTH), serviciile oferite fiind accesibile la nivel national .