Documentarist

Adevarul Holding

Job expirat

RESPONSABILITATI

- monitorizarea articolelor de presa si a emisiunilor TV

CERINTE

- studii superioare sau an terminal (III sau IV);
- interesat de actualitatea politica, economica si sociala;
- capacitate de sinteza si abilitate in redactarea textelor;
- cunostinte PC (pachetul Office si Internet Explorer);
- cunoasterea limbii Engleze- nivel mediu;
- disponibilitate de lucru noaptea

BENEFICII OFERITE

- salariu atractiv;
- training gratuit;
- conditii de lucru placute;
- posibilitati de dezvoltare profesionala;
- asigurare medicala privata gratuita;
- cultura organizationala orientata spre inovatie, profesionalism si angajament.

Suntem un trust de presa tanar, dar avem in portofoliu publicatii cu istorie pe piata media romaneasca.
Adevarul este un cotidian de traditie, iar publicatiile Dilema Veche, Dilemateca si Romania literara sunt proiecte inedite care au creionat drumul presei cultural-literare la inceputul anilor `90. Click este un cotidian cu o existenta mai scurta, dar cu o ascensiune rapida in bransa tabloidelor.