Dispecer Transport persoane

Star Holiday & Tours

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Planifica, organizeaza si coordoneaza activitatile zilnice de transport
- Preia si urmareste executarea comenzilor de transport
- Coordoneaza si monitorizeaza in mod eficient activitatea soferilor si a poziţionării autocarelor;
-Transmite detalii despre transport conducătorilor auto şi menţine legătura directă cu aceştia;
- Întocmeşte diferite rapoarte aferente departamentului de transporturi;
- Completează planul de transport în urma comenzilor primite de la client.
- Operează comenzile de transport în sistemul informatic;

CERINTE

-Studii superioare
-Cunostinte operare pc
-Cunoaşterea limbii engleze la un nivel mediu ( scris, citit - cunoaşterea unei alte limbi străine constituie un avantaj);
-Experienţa pe o poziţie similară constituie un avantaj;
-Capacitate de organizare şi planificare a activităţilor curente;
-Fluenţă verbală;
-Personalitate dinamică, comunicativă, organizată, analitică;
-Loialitate şi confidenţialitate;
-Rezistenţă la stres

BENEFICII OFERITE

- salariu motivant
- telefon de firma

Activitatea principala a societatii este cea specifica tour – operatorilor : crearea, promovarea si comercializarea pachetelor turistice, asigurarea serviciilor de transport cu autocarul, organizarea de evenimente.