Dispecer transport junior

Fidodava SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru, grup de firme in domeniul Transporturilor, cu o vechime de 6 ani pe piata romaneasca si aflat in plina dezvoltare, deschide doua posturi noi, de Coordonator transport jr, pentru acoperirea urmatoarelor tipuri de activitati:
- Identificarea curselor pe bursa de transport intern;
- Preluarea comenzilor de transport si planificarea acestora;
- Preluarea si comunicarea tuturor informatiilor in ceea ce priveste cursa (modalitate, orar de incarcare/ descarcare, etc);
- Intocmirea si verificarea documentatiei specifice activitatii de transport;
- Stabilirea traseelor optime de deplasare si monitorizarea curselor de transport;
- Ghidarea si urmarirea statusului camioanelor pe tot parcursul cursei;
- Transmiterea de informatii clientilor in legatura cu transportul:
- Inregistrarea in sistemul informatic a curselor efectuate/de efectuat;
- Respectarea standardelor de performanta si calitate a serviciilor companiei.

CERINTE

Cui se adreseaza acest post:

- Persoanelor cu un nivel inalt dezvoltat al: inteligentei generale, memoriei, atentiei distributive, prezentei de spirit, simtului de raspundere;
- Persoanelor cu foarte bune abilitati: de comunicare verbala directe si indirecte, de organizare si planificare, de lucru in echipa;
- Persoanelor ambitioase, dornice sa se afirme dar care, in acelasi timp, sunt buni jucatori de echipa si demonstreaza implicare si simt de raspundere in ceea ce fac;
- Tinerilor care detin cunostinte solide de geografie, opereaza facil pe calculator si vorbesc la un nivel mediu- avansat minim o limba straina de circulatie internationala.

BENEFICII OFERITE

- Salariu atractiv;
- Prime de sarbatori;
- Abonament la clinica medicala privata;
- Conditii de lucru moderne si placute;
- Colectiv tanar si suportiv.

HR Solutio este solutia optima pentru problemele de resurse umane din organizatia dvs!

HR Solutio este un furnizor de servicii de resurse umane profesionale si profesioniste, de tipul:

- administrare de personal;

- recrutare si selectiei de personal/ executive search;

- sisteme de evaluare a performantelor angajatilor;

- dezvoltarea resurselor umane prin training, coaching, consiliere;

- dezvoltare organizationala;

- consultanta HR.