Dispecer Transport

OTZ Logistics

Job expirat

RESPONSABILITATI

Noul nostru coleg trebuie sa :

- Planifice rutarea curselor de transport ;
- Organizeze, monitorizeze, si sa controleze rutele de transport;
- Tina evidenta curselor si cheltuielilor de transport;
- Coordoneze si controleze efectuarea livrarilor cu maximum de eficienta;
- Identifice si sa contacteze potentiali clienti;
- Gestioneze rutarea masinilor in conditii optime;
- Analizeze comenzile receptionate de la clienti in functie de locatie si volume;
- Respecte termenele limita in concordanta cu KPI agreati;

CERINTE

Noul nostru coleg trebuie sa aiba:

- Studii superioare absolvite;
- Minim 3 ani experienta ca dispecer in transporturi interne;
- Cunostinte de limba engleza la nivel mediu;
- Cunostinte de Microsoft Office la nivel avansat (in special excel);
- Cunostinte de programe specializate de transport ¿¿¿ constituie un avantaj;
- Abilitati foarte bune de comunicare, planificare si negociere;

BENEFICII OFERITE

Noul nostru coleg va beneficia de:

- Oportunitatea de a lucra intr-un mediu de lucru profesionist
- Oportunitati de dezvoltare profesionala
- Pachet salarial motivant, pe masura pregatirii, experientei si rezultatelor obtinute

OTZ Logistics Group este o companie 3PL (Third Party Logistics) care ofera solutii integrate de logistica pentru partenerii si clientii sai, alaturi de servicii moderne de depozitare si transport – (intern si international, in regim de grupaj si full truck).