DISPECER TRANSPORT

TCE Logistica - membru RTC Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

- urmarirea comenzilor de transport si programarea livrarilor catre clienti;
- coordonarea masinilor pentru preluarea marfurilor;
- contractarea masinilor in functie de volumul de marfa;
- alocarea masinilor pe destinatii si a marfurilor pe masini.

CERINTE

- studii medii/superioare;
- experienta profesionala pe un post similar (firme de transport/distributie/ case de expeditie) - minim 6 luni;
- buna cunoastere a traseelor uzuale in tara si in Bucuresti;
- cunoastere date tehnice camioane (tonaj, capacitate de incarcare)- avantaj;
- cunoasterea legislatiei din domeniu - avantaj;
- cunostinte operare PC (Word, Excel) - nivel avansat;
- dinamism, atentie distributiva, memorie, lucru in echipa.

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial atractiv format din salariu net de 800 RON/ luna in primele doua luni + bonuri de masa (20- 22 buc/ luna);
- pachet salarial atractiv format din salariu net 1200 RON/ luna + bonuri da masa (20- 22 buc/ luna), din a treia luna;
- posibilitati promovare si dezvoltare a carierei intr-o firma profesionista.

TCE Logistica, membru RTC Group, este o companie nationala ce ofera de servicii de distributie si curierat rapid.
TCE Logistica s-a nascut din necesitatea Grupului RTC de a fi mereu aproape de clientii sai. Prin intermediul departamentelor de Curierat si Cargo, TCE pune la dispozitia clientilor sai serviciul de distribuire a documentelor, a pliantelor si a marfurilor, in conditii de maxima siguranta si pe intregul teritoriu al Romaniei.