DISPECER TRANSPORT

TRANS CARGO EXPRES - Membru RTC Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

- urmarirea comenzilor de transport si programarea livrarilor catre clienti

- coordonarea masinilor pentru preluarea marfurilor

- contractarea masinilor in functie de volumul de marfa

- alocarea masinilor pe destinatii si a marfurilor pe masini.

CERINTE

- studii superioare finalizate

- experienta profesionala post similar (firme de transport/distributie/ case de expeditie) - minim 6 luni

- buna cunoastere a geografiei nationale si a Bucurestiului, cunosterea traseelor uzuale in tara - de preferat

- cunoastere date tehnice camioane (tonaj, capacitate de incarcare)- avantaj

- cunoasterea legislatiei din domeniu - avantaj

- cunostinte operare PC (Word, Excel) - nivel avansat

- dinamism, atentie distributiva, memorie, lucru in echipa

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial motivant

- posibilitati promovare, dezvoltare personala

Companie nationala ce ofera de servicii de distributie si curierat rapid.