DISPECER TRANSPORT

ACTIV RECRUITMENT GRUP

Job expirat

RESPONSABILITATI

-incheirea de contracte de transport
-mentinerea relatiei cu furnizorii de transport alocati: auto, CF, barja
-solicitarea de oferte de transport
-inregistrarea comenzilor interne de transport de la divizii
-lansarea comenzilor de transport catre furnizorii alocati
-planificarea mijloacelor auto in sistem ERP (SAP)
-urmarirea efectuarii transporturilor
-transmitere informatii – detalii – stadiul efectuarii transporturilor catre divizii
-recuperarea documentelor de transport
-verificarea documentelor de transport (mod completare)
-verificarea facturilor emise de furnizorii de transport (valori, cantitati, documente solicitate)
-rezolvarea eventualelor neconcordante cantitative sau legate de documente
-inregistrarea in sistem a costurilor de transport (SAP)
-urmarirea platilor catre furnizorii de transport alocati

CERINTE

Experienta in domeniu – dispecerat transporturi - min 2 ani (CF, naval – barje – avantaj)
Experienta utilizare ERP (SAP – avantaj)
Experienta utilizare MS Office (excel, word)
Limba engleza (mediu) – avantaj
Locatie desfasurare activitate: Bucuresti, Buzau

DESCRIEREA FIRMEI

www.activrecruitment.ro

Servicii de recrutare si selectie personal, executive search, head-hunting, evaluare psiho-profesionala, outplacement si consultanta in domeniul resurselor umane. Servicii personalizate, pentru a se potrivi cu fiecare dintre cerintele specifice ale partenerilor nostri.

Ceea ce ne diferentiaza de concurenta este pasiunea pentru domeniul resurselor umane!