DISPECER MONITORIZARE - SERVICE

PRO REFRIGERATION TEAM

Job expirat

RESPONSABILITATI

se ocupa in principal cu comunicarea profesionala cu clientii, preluarea reclamatiilor acestora, alocarea reclamatiilor in vederea remedierii lor catre tehnicienii de service, vanzarea produselor si serviciilor prin telefon in conformitate cu politicile firmei.
- monitorizeaza instalatiile frigorifice si actioneaza prompt, urmand procedurile specifice in cazul aparitiei unei disfunctionalitati;
- Raspunde la apelurile primite de la clienti pentru a lua comenzi si/sau reclamatii;
- Gestioneaza si rezolva eventualele reclamatii din partea clientilor prin consultanta telefonica sau prin alocarea acestora catre tehnicienii de service;
- Urmareste contractele aflate in derulare;
- Contacteaza telefonic clientii si descrie produsele si serviciile oferite de firma;
- Intretine baza de date a clientilor existenti si potentiali;
- Raspunde de functionarea optima a instalatiilor de frig prin dispozitivele de monitorizare;
- Coordoneaza activitatea tehnicenilor de service prin alocarea reclamatiilor primite de la clienti ;
- Programeaza reviziile tehnice ale instalatiilor frigorifice si urmareste desfasurarea acestora in conditii optime;
- Respecta procedurile de lucru impuse de clienti, precum si procedurile de lucru interne ale companiei;
- Elaboreaza si propune spre aprobare informari cu suplimentari de comenzi sau privind lipsa acestora pentru a se gasi rapid solutii;
- Primeste note de comenzi, reclamatii produse livrate etc.

CERINTE

Studii superioare Tehnice
- Experienta pe un post similar;
- Foarte buna capacitate de organizare si abilitati de lucru in echipa;
- Orientare spre rezultat
- Cunostinte AutoCAD 2D;
- Cunostinte despre echipamentele si instalatiile care folosesc agenti frigorifici naturali;
- Cunoștințe bune suita Office (Word, Excel);
- Cunostinte limba engleza tehnica;
- Cunostinte limba franceza si/sau limba germana reprezinta avantaj.

BENEFICII OFERITE

asigurare medicala
bonuri de masa

SC PRO REFRIGERATION TEAM SRL este o companie specializata in proiectare, comercializare, executie si service a echipamentelor si instalatiilor folosind agenti frigorifici naturali.
Societatea are sediul in Bucuresti, sector 2, zona Pantelimon.