DISPECER (DISPECERAT GPS/ DISPECERAT SECURITATE)

GROUP 4 FALCK ROMANIA / VALAHIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- in cadrul dispeceratului de securitate, monitorizeaza accesul in obiectiv, zonele vulnerabile si miscarea personalului, a vizitatorilor, in vederea prevenirii intrarilor neutorizate, a incercarilor de efractie sau furt;
- monitorizeaza de asemenea respectarea procedurilor de lucru de catre personalul angrenat in fluxul operational;
- memoreaza cu ajutorul tehnicii din dotare acele secvente de interes pentru clientii companiei;
- in cadrul dispeceratului GPS, monitorizeaza in timp real deplasarile efectuate de catre mijloacele auto conform rutelor stabilite;
- monitorizeaza, prin intermediul mijloacelor de supraveghere si comunicatii din dotare, situatia operativa din teren: blocaje in trafic, cai de acces deviate, accidente rutiere, starea mijloacelor auto, precum si desfasurarea concreta a operatiilor (transport valori, alimentare si intretinere de baza ATM), comunicand Inspectorului Exploatare Trafic orice abatere de la planul de rutare;
- actioneaza in caz de evenimente deosebite: contactare sef tura si/ sau Inspector de Securitate si/ sau echipaje interventie si/ sau institutii de stat abilitate etc.

CERINTE

- experienta profesionala de minim sase luni de zile pe un post similar
- disponibilitate de a lucra in ture de zi si de noapte
- abilitati operare PC ¿ nivel mediu
- putere de concentrare
- capacitate de gestionare simultana a mai multor probleme
- seriozitate
- disponibilitate pentru respectarea stricta a regulilor si procedurilor
- limba engleza - nivel minim
- vigoare, rezistenta, dinamism, responsabilitate, initiativa

BENEFICII OFERITE

- oferta salariala competitiva in piata fortei de munca (salariu net 200 EUR, tichete de masa)
- conditii de munca legale, salariu lunar garantat, dotare corespunzatoare
- instruire la locul de munca de catre specialistii nostri cu experienta in cadrul companiei
- oportunitatea de a lucra intr-o companie internationala si cu o reputatie deosebita, intr-un mediu de lucru profesionist, in care magnitudinea clientilor deserviti si diversitatea solicitarilor acestora sunt motive de dezvoltare profesionala continua
- bonus la gestionarea unor evenimente deosebite
- posibilitati reale de promovare in cadrul companiei
- spor de fidelitate

Datorita dezvoltarii continue si numelui puternic, compania noastra, Group 4 Falck Valahia, isi mareste permanent echipa. Ca urmare, pentru fluidizarea activitatii avem nevoie de un numar marit de inspectori de resurse umane, la acelasi nivel de perfomanta cu cei deja existenti.
Group 4 Falck Valahia este membra a Group 4 Securicor, companie aflata pe locul intai la nivel mondial in domeniul prestarii de servicii de securitate.
In Romania, Group 4 Securicor este prezent din 2002 si totalizeaza astazi circa 6.000 de salariati cu o infrastructura dezvoltata la nivelul tuturor judetelor.
Clientii nostri sunt companii de top pe piata romaneasca, precum: Raiffeisen Bank, Alpha Bank, City Bank, Banc Post, Banca Romaneasca, CEC, Posta Romana, Kenvelo, Kaufland, Hewlett-Packard s.a