Dispecer birou postal

SC TOTAL POST SERVICES SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Coordoneaza distributia (sortarea, transportul si livrarea) trimiterilor postale
• Solutioneaza cererile, reclamatiile si sesizarile clientilor
• Verifica integritatea trimiterilor postale
• Triaza trimiterile postale pe zone/cartiere si pe tipuri de servicii prestate de catre firma
• Se asigura/verifica ca trimiterile postale cu confirmare de primire ajung la destinatar in zona alocata
• Verifica rapoartele de livrare a trimiterilor postale
• Planifica impreuna cu curieri rutele in vederea transportului si livrarii corespondentei
• Promoveaza serviciile postale prin plasarea de anunturi , afise cu noile informatii privind serviciile postale si reglementarile in domeniu, pe panourile din cadrul biroului postal
• Asigura gestionarea eficienta a mijloacelor fixe si obiectelor de inventar din dotarea biroului postal

CERINTE

Cunostinte PC (Word, Excel)

Abilitati si aptitudini necesare:
• dexteritate manuala
• foarte buna organizare
• abilitati functionaresti
• capacitate decizionala la nivel mediu
• constintiozitate, seriozitate
• rigurozitate in realizarea sarcinilor
• amabilitate

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv, tichete de masa, training

Companie activa la nivel national pe piata serviciilor postale.