Diriginte Santier - Zona Alba Iulia

LUGERA & MAKLER SRL

Job suspendat de catre administratorul site-ului

RESPONSABILITATI

- verific¿ existenta autorizatiei de construire, precum si îndeplinirea conditiilor legale cu privire la aceasta;
- certific¿ corespondenta dintre prevederile autorizatiei si ale proiectului;
- preia amplasamentul si reperele de nivelment, si le pred¿ executantului, libere de orice sarcin¿;
- particip¿ împreun¿ cu proiectantul si cu executantul la trasarea general¿ a constructiei si la stabilirea bornelor de reper;
pred¿ constructorului terenul rezervat pentru organizarea de santier;
- studiaz¿ proiectul, caietele de sarcini, tehnologiile si procedurile prev¿zute pentru realizarea constructiilor;
- verific¿ existenta în proiect a prevederilor privind fazele determinante, precum si a programului de control al calit¿tii;
- verific¿ existenta tuturor avizelor, acordurilor, precum si respectarea prevederilor legale privind documentatia tehnic¿;
- verific¿ existenta si respectarea "planului calit¿tii" si a procedurilor de proces pentru lucrarea respectiv¿;
- urm¿reste realizarea constructiei în conformitate cu prevederile contractului, proiectelor, caietelor de sarcini si ale reglement¿rilor tehnice în vigoare;
- verific¿ respectarea tehnologiilor de executie, aplicarea corect¿ a acestora, în vederea asigur¿rii nivelului calitativ prev¿zut în docuemntatia tehnic¿, în contract si în normele tehnice în vigoare;
- efectueaza verific¿rile prev¿zute si semneaz¿ documentele întocmite ca urmare a verific¿rilor (procese verbale în faze determinante, procese verbale lucr¿ri ce devin ascunse, etc.);
- particip¿ la verificarea în faze determinante;
asist¿ la prelevarea probelor de la locul de punere în oper¿;
- urm¿reste realizarea lucr¿rilor, din punct de vedere tehnic, pe tot parcursul excutiei acestora, admitând la plat¿ numai lucr¿rile corespunz¿toare din punct de vedere calitativ;
cere executantului, dup¿ caz, asistarea executiei, demolarea sau refacerea lucr¿rilor executate necorespunz¿tor, în baza solutiilor elaborate de proiectant sau de persoanele abilitate prin lege pentru elaborarea acestora;
- transmite proiectantului sesiz¿rile proprii sau ale participantilor la realizarea constructiei privind neconformit¿tile constatate pe parcursul executiei.

CERINTE

Pentru unul dintre clientii nostri, o companie multinationala, ce activeaza in domeniul minier, cautam un Diriginte de Santier, pentru zona Alba Iulia.

- Studii universitare - specializare - Constructii Civile si Industriale, Drumuri si Poduri, Lucrari Edilitare si Electrice;
- Experienta pe o pozitie similara de minim 5 ani;
- Puternice abilitati de negociere, coordonare si supervizare.

Lugera & Maklér operates in Slovakia, Czech Republic and Romania. We made it our job to help companies to find the right employees. To help ambitious people to find the right employer. We match the right person with the right company at the right time. Very fast. So that the perfect job soon is yours.