Director Zonal Vanzari - Muntenia II

S.D. Consult

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Cresterea volumului de vanzari pe zona alocata.
- Incheierea de contracte de vanzare cu fermieri si distribuitori locali atat pentru culturile de primavara cat si pentru cele de toamna.
- Urmarirea derularii contractelor si incasarea valorii acestora la termenele stabilite.
- Informare cu privire la solvabilitatea potentialilor clienti.
- Informare si studiu asupra potentialului de piata, pentru zona alocata, in sensul suprafetelor si structurilor de culturi detinute de potentialii clienti.
- Studiul concurentei din zona alocata.
- Infiintarea de loturi demononstrative pentru diverse culturi si urmarirea evolutiei acestora.
- Organizarea de intalniri si simpozioane cu fermierii si distribuitorii locali in scopul promovarii produselor companiei.
- Zona de acoperit: judetele Teleorman,Giurgiu, Arges, Dambovita.

CERINTE

- Studii superioare - agricultura, horticultura, masini agricole (absolut obligatoriu).
- Experienta in vanzari de minim 1 an - reprezinta avantaj experienta in vanzarea de seminte.
- Limba engleza sau germana la nivel mediu avansat.
- Abilitati de comunicare si negociere, toleranta la stres.
- Disponibilitate pentru deplasari si program de lucru prelungit - functie de nevoile clientului.
- Atitudine si prezenta profesionala, seriozitate si dorinta de afirmare prin rezultate.
- Abilitati operare PC.
- Permis de conducere categoria B - fara evenimente rutiere majore.

BENEFICII OFERITE

- Salariu fix + bonus vanzari.
- Training de specialitate in-house si training soft skills.
- Masina de serviciu + telefon mobil.

DESCRIEREA FIRMEI

Agentie de recrutare si selectie personal.

'Proiectele de recrutare si selectie sunt manageriate cu multa pasiune si consideratie fata de nevoile clientilor si a candidatilor. Va putem oferi solutii valabile, pentru ocuparea unor posturi specializate, greu de acoperit, din cadrul companiei dvs.. Veti gasi in noi un partener transparent, ce actioneaza analitic si insistent, in atingerea obiectivelor de comun acord stabilite. Credem in ceea ce facem, motivati fiind, in primul rand intrinsec, si doar in plan secund pentru aprecierea materiala."
Daniel Sofrone - Senior Recruiter & Consultant