DIRECTOR VANZARI - solutii & servicii IT

SISTEC

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Planifica si coordoneaza activitatea echipei de vanzari pentru atingerea obiectivelor primite
- Mentine si dezvolta relatiile cu clientii, precum si identifica noi oportunitati de afaceri
- Prezentarea si promovarea solutiilor si serviciilor oferite de companie
- Motiveaza, dezvolta si evalueaza personalul din echipa sa, in functie de obiectivele stabilite
- Asigura suport reprezentantilor de vanzari prin insotirea acestora la clienti, validarea ofertelor, negocierea si incheierea de contracte comerciale, precum si prin prin identificarea potentialului de piata
- Elaboreaza rapoarte, analize, auditand activitatea curenta si propunand solutii de imbunatatire a productivitatii si eficientei in vanzari
- Coordoneaza activitatea de monitorizare a concurentei si propune strategii de diferentiere
- Realizarea indicatorilor, urmarirea si atingerea targetului de vanzari

CERINTE

- Studii superioare finalizate;
- Cunostinte temeinice privind piata IT de specialitate;
- Experienta relevanta pe o pozitie manageriala in domeniul vanzarilor, cu experienta in conceperea unui plan de vanzari, lucrul cu targeturi si bugete;
- Experienta in vanzare directa cel putin 2 ani pe un post similar;
- Abilitatea de a dezvolta un portofoliu de clienti, orientare catre client, atitudine pro-activa;
- Disponibilitate la deplasari - permis de conducere categoria B;
- Abilitati de coordonare, planificare, organizare, comunicare si negociere

BENEFICII OFERITE

pachet salarial motivant
• sistem de bonusare in functie de performanta
• mediu de lucru dinamic si flexibil
• oportunitati de crestere intr-un mediu de business competitiv

HR Consultanta este o companie de resurse umane, proiectele desfasurate de noi cuprind actiuni de recrutare si selectie de personal, evaluare a performantelor, administrare dosare personal si salarizare, training.