DIRECTOR VANZARI SI MARKETTING

ROEL ELECTRONICS SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Are responsabilitati in legatura cu intreaga activitate comerciala a companiei.
- Organizeaza si coordoneaza activitatea departamentelor comercial, vanzari, marketing;
- Participa la activitatea de selectie si recrutare a personalului din subordine;
- Intocmirea bugetului si a planului de marketing vanzari;
- Stabilirea criteriilor de performanta si urmarirea realizarii acestora pentru echipa aflata in subordine;
- Elaborarea si stabilirea strategiilor si politicilor de vanzare;
- Realizarea actiunilor de promovare, lansare si dezvoltare a activitatii specifice companiei;
- Cercetarea permanenta a pietei - furnizori, clienti, concurenti - identificarea oportunitatilor de afaceri pe piata interna si externa;
- Disponibilitate deplasari in tara si strainatate.

CERINTE

- Absolvent studii superioare economice/management
- Cursuri de specializare in Vanzari reprezinta un avantaj;
- Experienta de minim 3 ani pe o pozitie similara; experienta in vanzari de produse de decoratiuni, avantaj important in activitati comune cu arhitectura, decoratiuni interioare etc.
- Cunostinte bune operare PC:Word, Excel, Outlook, Internet;
- Limbi straine: Engleza la nivel avansat.
- Permis auto cat. B cu experienta.

Candidatul ideal trebuie sa dinamic, intreprinzator, optimist, cu spirit de echipa, capacitate de analiza si organizare, sa posede bune abilitati de comunicare, cu bune abilitati de relationare.

BENEFICII OFERITE

- Se ofera bonificatii periodice, auto la dispozitie.
- Perioada de proba este de 3 luni.
Angajarea are loc pe baza de contract individual de munca.

DESCRIEREA FIRMEI

Comercializare produse de decoratiuni (parchet)