DIRECTOR VANZARI RETAIL

ASBIS ROMANIA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pozitia se subordoneaza Directorului General.
• Coordonarea si dezvoltarea activitatilor specifice domeniului sau de activitate (IT retail);
• Vanzarea si promovarea produselor firmei prin reteaua KA ( Carrefour, Cora, Kaufland, Metro, etc);
• Negocierea si incheierea contractelor in retelele KA;
• Monitorizarea permanenta a pietei si a concurentei si elaborarea unei strategii eficiente in vederea obtinerii unei pozitii mai bune pe piata;
• Reorganizarea activitatilor si eficientizarea lor;
• Stabilirea strategiei de abordare a segmentului de piata;
• Stabilirea planului de vanzari si marketing pe domeniul de activitate;
• Disponibilitate pentru deplasari interne si externe.

CERINTE

• Experienta relevanta in domeniu: minim 3 ani
• Studii superioare
• Cunostinte de marketing;
• Abilitati de comunicare si prezentare;
• Abilitati de negociere si lucru in echipa;
• Personalitate deschisa, flexibila, creativitate si organizare;
• Cunostinte PC si limba engleza - nivel avansat;
• Permis: Categorie B;

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial motivant
Schema de bonusare;
Telefon serviciu;
Masina serviciu;

DESCRIEREA FIRMEI

- Companie multinationala;
- Activeaza pe piata IT;
- Distributie.