DIRECTOR VANZARI on-line brand electrocasnice

Media Market

Job expirat

RESPONSABILITATI

!!! VA RUGAM SA CITITI CU ATENTIE CONTINUTUL ANUNTULUI deoarece:

* SELECTIA ARE LOC PE BAZA DE INTERVIU DIRECT;
* APLICATIILE PE INTERNET SUNT INSUFICIENTE!!!
In consecinta, va asteptam sa efectuati o programare pentru sustinerea interviului la telefon:327.66.55 sau 327.79.79, in fiecare zi intre orele 9:00 si 17:00.

SARCINI SI ATRIBUTII:

* Raspunde de dezvoltarea liniei de produse alocate(telecomunicatii), avand in vedere raspunderea cu promptitudine solicitarilor clientilor;
* Responsabil cu mentinerea si cresterea fiecarui client existent si de identificarea de noi clienti;
* Dezvoltarea si eficientizarea permanenta a vanzarilor directe prin intermediul subdealerilor traditionali si din mediul on-line;
* Mentine legatura cu clientii in ceea ce priveste echipamentele livrate pentru obtinerea unui feed-back permanent;
* Propune promotii, cu consultarea Directorului General;
* Dezvolta relatia cu furnizorii;
* Intocmeste necesarul de marfa si raspunde de aprovizionarea eficienta;
* Raspunde de realizarea planului de vanzari stabilit pentru linia de produse de care este responsabil si face propuneri pentru atingerea acestuia;
* Urmarirea incasarilor zilnice a sumelor datorate de clienti si se preocupa de luarea masurilor necesare incasarii la timp a platilor;
* Raspunde de profitabilitatea liniei de produse de care este direct responsabil, pentru atingerea targeturilor propuse;
* Contribuie la raportarea regulata a activitatii(rapoarte de analiza vanzarilor, dezvoltarea bazei de clienti, intretinerea si dezvoltarea relatiei cu clientii).

CERINTE

* Absolvent studii superioare economice/management sau de specialitate(profil tehnic), Cursuri de specializare in Vanzari reprezinta un avantaj;
* Experienta in telecomunicatii, comert cu produse electronice si retele telecomunicatii reprezinta un real avantaj;
* Cunostinte bune MS Office;
* Cunostinte de Limba Engleza la nivel mediu-avasat;
* Permis auto: categoria B cu experienta.

Candidatul ideal este o persoana tanara, dinamica, motivata, cu experienta si interes special in domeniul comertului cu produse electronice si de telecomunicatii, cu bune abiltati de comunicare si relationare, cu atitudine profesionala, ce are calitati de lider, coordonare si focalizare, cu o receptivitate deosebita la nevoile clientului.

BENEFICII OFERITE

-Salariul NET lunar va fi de 2500 RON.
-Salariul in perioada de proba este de 2500 RON.
-Se ofera auto la dispozitie, telefon mobil, bonus la indeplinirea targhetului plus procent din dezvoltarea afacerii la 6 luni, discounturi la achizitionarea produselor firmei.
-Program de lucru L-V: 9.00-17.00;
-Perioada de proba este de 3 luni.
-Angajarea are loc pe baza de contract individual de munca.
-Exista reale posibilitati de promovare ca Director Dezvoltare multi-brand.

Human Resources Agency - Consultanta in domeniul Managementului Resurselor Umane, head hunting, proiectarea si dezvoltarea carierei, testare si evaluare psihologica.
POSTURILE DISPONIBILE VA SUNT PREZENTATE DACA ACCESATI www.mediamarket.ro